loading...
لینکدونی رایگان سایت BestBaz
NetSaz


NetSaz.RzB.Ir


12 راه برای استفاده بهتر از فایرفاکس

saeed_detect بازدید : 91 جمعه 22 اردیبهشت 1391 نظرات (0)

12 راه برای استفاده بهتر از فایرفاکسدر حال حاضر اکثر کاربران اینترنت ، نام فایرفاکس ، مرورگر محبوب وب را شنیده اند و با یکبار استفاده آن را جایگزین اینترنت اکسپلورر کرده اند. این مرورگر فوق العاده که از نظر سرعت و امنیت از هر جهت نسبت به IE برتر است در داخل خود ترفندهایی نیز نهفته است. در این ترفند قصد داریم به معرفی 12 راه برای استفاده بهتر و بهینه تر از قسمت های مختلف فایرفاکس پرداخته ایم که این مرورگر را پیش از پیش کاربردی تر میکند.

1- فضای نمایش بیشتر


آیکون های موجود در نوار ابزار را کوچک تر کنید.به این آدرس بروید. View - Toolbars - Customize و “Use small icons ” را تیک بزنید.


2- کلمات کلیدی هوشمند


به وسیله ی این ترفند می توانید موتور جست وجوی دلخواه خود را به موتورهای جست وجوی فایرفاکس اضافه کنید. بر روی موتور جست وجوی دلخواهتان راست کلیک و گزینه ی” Add a Keyword for this search ” را انتخاب کنید.
بعد یک اسم و یک کلمه ی کلیدی به آن بدهید. ( به عنوان مثال من جعبه ی سرچ سایت mashable را در نظر می گیرم و نام آن را mashable و کلمه ی کلیدی را هم mash انتخاب می کنم. ) حال برای سرچ کلمه ی iphone در سایت mashable کافی است در نوار آدرس فایرفاکس “mash iphone ” را تایپ کنم و اینتر را بزنم. به همین سادگی می توانید موتورهای جست وجوی دیگری را نیز به فایرفاکس اضافه کنید.

3- میانبرهای صفحه کلید


یادگیری این میانبرها شاید وقت زیادی بگیرد. ولی وقتی آن ها را فرا بگیرید، گشت وگذار شما در اینترنت سریع تر می شود. لیست زیر پرکاربردترین میانبرها را شامل می شود.
اسکرول بار ( page down و page up )
جست وجو ( Ctrl+F ) یا ( F3 )
جست وجوی سریع ( / )
پیدا کردن مورد بعدی ( Alt+N ) یا ( Ctrl+G )
اضافه کردن به بوکمارک ( ‍Ctrl+D )
ایجاد تب جدید ( Ctrl+T )
باز کردن آخرین تب بسته شده ( Ctrl+Shift+T )
رفتن به قسمت جست وجو ( Ctrl+K )
رفتن به نوار آدرس ( Ctrl+L )
بزرگ کردن اندازه ی متن ( Ctrl+= )
کوچک کردن اندازه ی متن ( Ctrl+- )
بستن تب ( Ctrl+W )
بارگذاری مجدد ( F5 )
نمایش به صورت تمام صفحه ( F11 )
رفتن به صفحه ی خانه ( Alt+Home )

4- تکمیل آدرس به صورت خودکار


یک میانبر دیگر که کاربرد آن به مانند میانبرهای بالا رایج نیست. در نوار آدرس ( ‍Crtl+L )، نام سایت را بدون ” WWW ” و
” com. ” تایپ کنید. سپس Ctrl+ Enter را فشار بدهید. قسمت های پرنشده به صورت خودکار نوشته می شوند. برای ” net. ” از Shift+Enter و برای ” org. ” از Ctrl+Shift+Enter استفاده کنید.


5- حرکت در بین تب ها


به جای استفاده از ماوس برای انتخاب تب ها، می توانید از صفحه کلید استفاده کنید.
رفتن به تب بعدی ( Ctrl+Tab ) یا ( ‍Ctrl+ page down )
رفتن به تب قبلی ( Ctrl+Shift+Tab ) یا ( Ctrl+page up )
رفتن به تب موردنظر بوسیله ی انتخاب شماره ی آن ( Ctrl+1-9 )

6- میانبرهای ماوس


بازکردن در یک تب جدید ( کلیک وسط بر روی لینک ) یا ( کلیک چپ+Ctrl )
صفحه ی قبلی ( Shift+Scroll down )
صفحه ی بعدی ( Shift+Scroll up )
بزرگ کردن اندازه ی متن ( Ctrl+Scroll down )
کوچک کردن اندازه ی متن ( Ctrl+ Scroll up )
بستن تب ( کلیک وسط بر روی تب )

7- پاک کردن آیتم ها از history نوار آدرس


فایرفاکس می تواند به صورت خودکار، URL هایی را که قبلا بازدید کرده اید،(ترفندستان) نشان دهد. اما شاید شما نخواهید این URL ها نشان داده شوند. به نوار آدرس بروید. بر روی زبانه ی کوچک سمت راست آن کلیک کنید. بوسیله ی کلیدهای جهت دار صفحه کلید، URL مورد نظر خود را انتخاب و توسط تکمه ی delete، آن را حذف کنید.

8- User chrome


اگر از ظاهر و امکانات فایرفاکس خود خسته شده اید، می توانید بوسیله ی ساختن UserChrome.css ، تغییراتی در فایرفاکس ایجاد کنید. البته کار با آن کمی پیچیده است و خواندن این راهنما را توصیه می کنم.

9- about:config


مکان اصلی برای ایجاد تغییر در فایرفاکس که کار با آن خیلی هم پیچیده نیست. شما می توانید با تایپ about:config در نوار آدرس به این صفحه بروید. این قسمت تا حدودی شبیه ساختار رجیستری ویندوز میباشد و از 4 شاخه تشکیل شده است:
Prefrence Name :این قسمت همان طور که از ظاهرش پیداست نام دستور العمل رو یدک میکشد.
Status : اینجا وضیعت دستور العمل را نشان میدهد که اگر بر روی Default تنظیم شده باشد به این معناست که در حالت پیش فرض قرار دارد و در صورتی که بر روی User Set تنظیم شده باشد مشخص کننده این است که کاربر تغییری در آن ایجاد کرده.
الف - boolean : که حالت false و true رو معرفی میکند.
ب-integer : که مقادیر عددی رو دریافت میکند.
ج- string : که مقادیر رشته ای رو دریافت میکند.
شاخه آخر هم value هست که مقدار دستورالعمل رو نشان میدهد که ارتباط مستقیم با حالت type دارد.
لازم به ذکر است که اغلب اضافه شونده ها در این قسمت دارای Option هستند. پس ممکن است بعضی مقادیر به دلیل نصب اضافه شونده ای در یک مرورگر باشد و در مرورگری که فاقد اون اضافه شونده است موجود نباشد.

10- به سایتی دلخواه در بوکمارک یک کلمه ی کلیدی اضافه کنید


دسترسی به سایت های موجود در بوکمارک بوسیله ی این ترفند سریع تر می شود. بر روی سایتی در بوکمارکتان راست کلیک و Properties را انتخاب کنید و در کادر باز شده، فیلد keyword را با یک کلمه ی کلیدی پر کنید. حالا شما می توانید این کلمه ی کلیدی را در نوار آدرس تایپ کنید و به سرعت وارد سایت مورد نظر شوید.

11- میزان استفاده از RAM


اگر فایرفاکس قسمت زیادی از حافظه کامپیوتر را اشغال می کند، می توان آن را محدود کرد. به about:config بروید. ” browser.cache ” را در قسمت Filter تایپ و ” browser.cache.disk.capacity “را انتخاب کنید. به طور پیش فرض بر روی 50000 تنظیم شده است. اما شما می توانید آن را متناسب با مقدار حافظه ی کامپیوتر خود، کاهش دهید. اگر حافظه ی رم شما بین 512MB تا 1GB است، 15000 را امتحان کنید.

12- جابه جایی یا حذف دکمه ی Close Tab


آیا شما به ندرت بر روی دکمه ی Close موجود بر روی تب های فایرفاکس کلیک می کنید؟ شما می توانید آن ها را جابه جا و یا حذف کنید. دوباره به about:config بروید. ” browser.tabs.closeButtons ” را جست وجو و باز کنید. کاربرد مقدارها در زیر آمده است.
0 : دکمه Close را فقط بر روی تب فعال نشان می دهد.
1 : (پیش فرض) دکمه Close را بر روی تمام تب ها نشان می دهد.
2 : دکمه ی Close را نشان نمی دهد.
3 : یک دکمه ی Close در انتهای نوار تب ها نشان می دهد.

برچسب ها دنیای ترفند , ترفندهای بروز و حرفه ای , ترفند های اینترنتی جالب , ترفند افزایش سرعت اینترنت , 12 راه برای استفاده بهتر از فایرفاکس , ترفند های فایر فاکس , 12- جابه جایی یا حذف دکمه ی Close Tab , 11- میزان استفاده از RAM , 10- به سایتی دلخواه در بوکمارک یک کلمه ی کلیدی اضافه کنید , 9- about:config , 8- User chrome , 7- پاک کردن آیتم ها از history نوار آدرس , 6- میانبرهای ماوس , 5- حرکت در بین تب ها , 4- تکمیل آدرس به صورت خودکار , 3- میانبرهای صفحه کلید , 2- کلمات کلیدی هوشمند , 1- فضای نمایش بیشتر , افزونه , برترين افزونه ها , افزونه هاي فايرفاکس , معرفي افزونه , معرفي افزونه هاي موزيلا فايرفاکس , دانلود افزونه , دانلود افزونه هاي فايرفاکس , موزيلا فايرفاکس , فايرفاکس , فايرفاکس برترين مرورگر , Mozilla FireFox , Add ons , add_ons , .xpi , تمامي افزونه هاي فايرفاکس , افزونه هاي برتر , افزونه هاي برتر فايرفاکس , معرفي افزونه هاي برتر فايرفاکس , دانلود مرورگر موزيلا , دانلود مرورگر موزيلا فايرفاکس , بهترين افزونه ها , بهترين افزونه هاي فايرفاکس , پرکاربردترين افزونه ها , پرکاربردترين افزونه هاي فايرفاکس , پرکاربردترين و بهترين افزونه هاي فايرفاکس , افــــــــــــــزونه هـــــا , دانلود افزونه ی فایرفاکس , ترفند فایرفاکس , برترین افزونه های فایرفاکس , افزونه های فایرفاکس , افزونه های کاربدی فایرفاکس , دانلود افزونه های فایرفاکس , معرفی افزونه های برتر فایرفاکس , موزیلا فایرفاکس , افزونه ی , دانلود افزونه برای فایرفاکس , فایرفاکس , افزونه های موزیلا فایرفاکس , موزیلا , بنیاد موزیلا , افزونه ی شو مای پسورد , افزونه های کاربردی فایرفاکس , معرفی افزونه های فایرفاکس , افزونه ها , افزونه کده , افزونه برای موزیلا فایرفاکس , بهترین افزونه های فایرفاکس را از ما بخواهید ,
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 0
 • کل نظرات : 3
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 2
 • آی پی امروز : 11
 • آی پی دیروز : 17
 • بازدید امروز : 128
 • باردید دیروز : 20
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 148
 • بازدید ماه : 167
 • بازدید سال : 7,107
 • بازدید کلی : 56,031